2024. 5. Adrián, Györgyi

Érik az első arany!

Antal Tibor | 2016. Augusztus 06. 20:12:07 | Utolsó frissítés: 8 éve

Olimpia, Rio de Janeiro

Hosszú Katinka magabiztos úszással nyerte futamát 400 vegyesen, és legjobb idővel került be az éjszakai döntőbe.

Katinka pillangón már az első hosszon fél test előnyt szerzett,, majd a második 50-en a japán Shimizu feljött rá. Hátúszáson 150 méternél már egy testhossz előnye volt, 200-nál pedig a világcsúcs részidőn belül volt. A mellúszás után már nem kevesebb, mint 3.25-tel volt a világcsúcs részidőn belül, 350-nél viszont már kezdte behozni a sárga vonal, ami a cél előtt meg is előzte egy kicsivel.

Eredménye: 4.28.58

Ezzel több mint 4 másodperccel előzte meg a második spanyol Belmontét. A másik magyar résztvevő Jakabos Zsuzsanna nem került be a fináléba.  A döntőt hajnalban 3.49-kor rendezik, érdemes virrasztani!