Csoda Balatonbogláron

Bajai Kézisek BK | 2016. Március 21. 09:02:43 | Utolsó frissítés: 8 éve

Férfi Kézilabda NB II Dél-nyugati csoport

NEKA – Bajai KSE

Vasárnap a Bajai KSE a listavezető, és eddig veretlen Nemzeti Kézilabda Akadémia otthonában lépett pályára Balatonbogláron, ahol a cél nem lehetett más, mint a tisztes helytállás. Ez annyira jól sikerült, hogy a mieink 26 – 25-re megnyerték a mérkőzést, amire igazából senki nem számított, hiszen ősszel a NEKA Baján is 6 góllal nyerni tudott.

Az első félidő 13. percéig vezetett a Baja, majd fej-fej mellett haladt a két csapat. A 24. perctől a mieink egymás után 4 gólt lőttek, a NEKA az utolsó percben pedig egyel válaszolt, így félidőben hatalmas meglepetésre a BKSE 3 góllal vezetett.  A második félidő első gólját is a bajai gárda szerezte. A NEKA változtatott a játékán, a védekezésén, és egymás után 2 gólt dobott, de a lendület nem tartott sokáig.  A bajai csapat jól reagált és 5 gól volt a válasz. Ekkor 16- 22 volt az állás! Ezután nagy küzdelem kezdődött a pályán: folyamatosan zárkóztak az akademisták, a BKSE pedig arra törekedett, hogy a megszerzett vezetést megtartsa. Ezt sikerült is megvalósítani! Az eddig veretlen NEKA csapatától elhoztuk a 2 pontot!!!

Végeredmény: NEKA- Bajai KSE: 26- 27 (13 – 16)