Bajnok a BNKK U-12-es csapata!

Bődi Krisztián | 2015. Május 26. 11:14:59 | Utolsó frissítés: 9 éve

2015. május 23 – 24. Budapest, Pasaréti út

Bődi Krisztián beszámolója:

Az egész éves teljesítményünket figyelembe véve esélyesként érkeztünk a budapesti döntőre. Az év során például többször le tudtuk győzni az idei második nagykőrösi fiúcsapatot, és a végső győztes Vásárhelyi fiúk ellen is mi játszottuk a legszorosabb meccseket az alapszakasz során. Megnyertük a szintén Budapesten rendezett vidéki lánycsapatok döntőjét a soproni, szekszárdi és a debreceni lányok előtt. Természetesen az esélyesség mindig nagy teher és sajnos ez nem segített minket a döntő során. Igazán jól egyszer sem tudtuk játszani, viszont mindig nagyon akartuk a sikert.

A csapat tagjai: Pongó Nelli, Istókovics Adél, Kovács Dóra, Szabó Dóra, Schubert Luca, Rybarik Zsófia ,Pálfi Ágnes, Stefánovics Johanna, Renkus Eugénia, Pálfi Tímea, Mityók Hanna, Szakony Kata, Péter Zsófia, Tamás Gréta

Eredmények:

Az első csoport mérkőzésen a Budapest bajnok Török Flóris csapatát győztük le magabiztosan 60-29 arányban.

A második meccsünkön a Rátgéber Pécs csapata ellen nyertünk 62-28 arányban, talán itt játszottunk a legjobban.

Aznap este már biztos döntősként a debreceni Ziccer tigrisek csapatát 63-36 arányban múltuk felül.

A vasárnapi kissé feszült hangulatú, ám annál izgalmasabb döntőben hasonlóan a tavalyi U-11-es döntőhöz a szekszárdi lányokat győztük le 65-55 arányban! Egyenlő állás volt a félidőben, aztán a harmadik és negyedik negyedben is 5 ponttal voltunk jobbak.

Csapatunk két év után is veretlen maradt a 2003-2004-es születésű lányok mezőnyében!

Edző: Bődi Krisztián

Másodedző : Kühn Anna

A torna legjobb bajai játékosának Schubert Lucát választották.