2024. 2. Zsigmond

A paprika betett a halászlének

Antal Tibor | 2017. Április 22. 23:53:32 | Utolsó frissítés: 7 éve

A Kalocsaiak csapatkapitánya Kohány Gábor korábban Baján is játszott, Pintér pedig Kalocsán

Szombaton a megyei I.osztályú labdarúgó bajnokság 23. fordulójában a Bajai LSE a Kalocsai FC-t fogadta a Vasváriban. Ősszel a BLSE 7 – 3 arányú győzelmet aratott a paprikavárosban, azonban ezúttal szorosabb összecsapásra volt kilátás, hiszen mind két gárda jó formába lendült tavasszal.

Nagy Előddel szemben többször csak a kézifék segített

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, és több helyzetet kialakítottak, a 6. percben mégis a vendégek szereztek vezetést. Egy középpályás labdaszerzést követően Dostyicza indította Vuits Viktort, aki átvette a labdát és a kapus mellett elrúgta. 0 – 1

Ezt követően is többet birtokolta a labdát a Baja, ám szünetig nem változott az eredmény. Igaz a hajrában Kohány lövését követően a kipattanót Follárdt bepofozta, de Holczimmer Tamás a gólt partjelzője beintésére les miatt érvénytelenítette.

A második félidő is nagy küzdelmet hozott, és a játékosok is gyakran megtalálták egymást egy – egy keményebb belépő után. A 61. percben megszületett az egyenlítés. Hernády Márkot buktatták a 16-oson belül, a jogos büntetőt pedig Nébl Martin vágta ballal a bal alsó sarokba. 1 – 1

Hernády buktatása

A kalocsaiak az egyenlítést követően sem kezdtek kapkodni, láthatóan az egy ponttal is beérték volna. Ennek ellenére a 70. percben Dostyicza Dániel egyből előtt egy középre adott labdát 18 méterről, ami védhetetlenül tekeredett a jobb felső sarokba 1 – 2

A bajai kapus csak szemmel próbált hárítani

Sőt, a 85. percben Kollár Máté tekert be oldalról egy szabadrúgást, amire Vuits Viktor érkezett szemfülesen. Az újonc kapus Szádeczky Attila ugyan beleért, de védeni nem tudott. 1 – 3

A kalocsaiak ekkor már örültek, ám a 92. percben Nébl Martin beadás szögből tekert be oldalról egy szabadrúgást, és egy percre rá szinte a szögletzászlótól próbálkozhatott. Ekkor azonban már Varga Sándor résen volt, így a Kalocsa 3 – 2-re győzni tudott Baján.