2024. 19. Ivó, Milán

7. Triathlon Challenge Mamaia: Taroltak a mogyisok Romániában

Lőrinczi Csaba | 2015. Szeptember 06. 21:26:02 | Utolsó frissítés: 9 éve

20150902-Triathlon-Challenge-ETU-Cup-EN-Logo-2015-1024x395

Az abszolút versenyben Bajai Péter és Karai Botond győzött az olimpiai-, illetve a sprinttávon rendezett futamokon, míg Végvári Dávid és Halász Robin a 3. és 4. helyeken zárta a versenyt. Korcsoportjukban mind a négy mogyis triatlonista az első helyen végzett!

Ugyancsak ezen a hétvégén – és a 7. Triathlon Challenge Mamaia keretein belül – rendezték meg a triatlon Európa Kupát, mely a rendezők reményei szerint arra volt hivatott, hogy meggyőzze a nemzetközi szövetség vezetőit, hogy – a tiszaújvárosi versenyhez hasonlóan – a jövőben Világkupát is rendezhessen Románia. Ezen a versenyen a magyar válogatott Király István képviselte a bajai triatlonklubot. Király István az előkelő 14. helyen zárta az Európa Kupát, melyet a spanyol Uxio Abuin Ares nyert meg a szintén spanyol Pablo Dapena Gonzalez és az orosz Andrey Bryukhankov előtt.

7. Triathlon Challenge Mamaia, Konstanca (Románia)