Magazin

Népszerű volt a FIFA bajnokság

Sajtóközlemény | 2021. Szeptember 27. 17:31:10 | Utolsó frissítés: 3 éve

Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Szombaton rendezték a Bácska Kupa második versenynapját, ahol a versenyzők PS4 és Xbox konzolokon játszhattak a népszerű FIFA videojátékon. A virtuális futballpályán éles csatákat vívtak a játékosok, mind a csoportkörben, mind pedig az egyenes kieséses szakaszban.

A versenynap során a koránt sem unalmas mérkőzések mellett új barátságok kialakítására, jó hangulatú beszélgetésekre és egymás megismerésére is jutott idő.

A FIFA bajnokságot PS4 játékkonzolon Rácz Ádám nyerte, aki a győztesnek járó kupával és a megérdemelt Xbox játékkonzollal állhatott fel a képzeletbeli dobogó első fokára.

Rácz Ádám elmondta, hogy a 2003-as FIFA óta játszik a játékkal, de komolyabban a FIFA 20 óta foglalkozik vele. Munka mellett esténként jut ideje a játékra, ez 2-3 óra játékidő naponta. Hétvégén pedig, ha ideje engedi, gyakorol.

A szervezés nagyon jó volt, a szervezők mindenben segítőkészek voltak a játékosok felé. Ez a kupa már jól jött, mivel itt a környéken nem volt mostanság hasonló rendezvény – tette hozzá.

Ádámot arról is kérdeztük, hogy mennyit készült erre a versenyre, illetve hogy véleménye szerint mi a győzelem titka.

A versenyre magára nem készültem túl sokat, hónapok óta nem játszottam a játékkal, hála Istennek, nem kopott a tudásom ez idő alatt. Ha valaki élőben is focizik, annak szerintem könnyebb fifázni is, mivel átlátja a passzokat, támadásokat, de a védekezésnél is van jelentősége.

Bízunk benne, hogy a jövőben is lesznek a térségben hasonló kezdeményezések, hiszen szemmel láthatóan nagy népszerűségnek örvend a fiatalok körében.