Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!
Mint közleményében írta, a sértett kímélete miatt a bűncselekmény részleteinek, az elkövetés körülményeinek nyilvánosság elé tárása nem lehetséges, az ügyészség a vádiratban zárt tárgyalás kitűzését indítványozta, azzal, hogy a bíróság a sértettet a vádlott jelenléte nélkül hallgassa ki.
Fotó: Blikk.hu/Facebook
Horváth Szilárd közölte továbbá, a vádlott előzetes letartóztatásban van, vele szemben az eljáró Fonyódi Járási Ügyészség börtönben végrehajtandó szabadságvesztés kiszabását indítványozta.
A Somogyi Hírlap online kiadása tavaly augusztus 31-én írta meg, hogy két nappal korábban megerőszakoltak egy lányt egy fonyódligeti gólyatáborban. A történtekről egy olvasó számolt be a megyei lapnak, a rendőrség megerősítette az értesülést.
Korábban mi is beszámoltunk az esetről, sajtóinformációk szerint a gyanúsított K. Sándor Szilárd a gólyatáborban fotósként dolgozott. A Blikk és a Bajai Hírhatár is azt írta akkor, hogy a bajai származású férfi már ült börtönben hasonló erőszakos cselekményekért, korábban pedig a III. Béla Gimnázium és a helyi, Eötvös József Főiskola hallgatója volt. A bajai felsőoktatási intézményből szintén nemi erőszak miatt kellett távoznia.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) rektora szeptemberben kari szinten fegyelmi eljárásokat indított az intézmény a tanító-és óvóképző kari fonyódligeti gólyatáborában történtek miatt. Fábri György, az ELTE kommunikációs igazgatója a rektori intézkedésekről akkor azt mondta: a jövőben csak úgy rendezhető gólyatábor, ha annak programját a legrészletesebb leírás mellett engedélyezi a rektori vezetés. A közreműködő felsőéveseknek a legszigorúbb szakmai és morális elvárásoknak kell megfelelniük, részvételüket az adott kar vezetőinek kell jóváhagyniuk.
A fonyódligeti eset után egy másik, hasonló ügyre is fény derült. Az Index tavaly október 1-jén megjelent cikkében egy egyetemi hallgató lány számolt be az őt – a fővárosi jogi kar gólyatáborában még 2013-ban – ért, és eddig jogi következmények nélkül maradt nemi erőszakról.
Az ELTE jogi karának gólyatáborában történtek miatt novemberben a fegyelmi bizottság döntése alapján kizártak két hallgatót a jogi karról egy hallgatót pedig két félévre eltiltottak tanulmányai folytatásától. Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere január 8-án munkacsoport létrehozását kezdeményezte a gólyatáborokban történt erőszakos cselekmények miatt. A testület által készítendő ajánlás alapján a felsőoktatási intézmények megalkothatják a saját rendezvényeikre vonatkozó szabályokat.