Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!
A gyakorlat a mentőcsoportok tagjainak riasztásával kezdődött, akiknek 12 órán belül kellett gyülekezniük megalakítási helyeiken. A gyülekezést követően rövid elméleti felkészítés után kezdődhetett a munka. Az esős idő nem könnyítette meg a mentőcsoportok dolgát.
Többek között tábor kialakítása, tábori logisztikai tevékenység végrehajtása, őrzés-védelem megszervezése, ellátás biztosítása is szerepelt a feladatok között csakúgy, mint ár- és belvízvédelmi feladatokat teljesítése is.
A gyakorlat célja az volt, hogy a mentőcsoportok tagjai képesek legyenek szervezetten elhárítani a lakókörnyezetükben közvetlenül jelentkező természeti veszélyeket, a hivításos katasztrófavédelmi szerv által folytatott védekezésbe tevékenyen be tudjanak kapcsolódni a biztonság megteremtése érdekébeni.
A gyakorlatot a minősítő bizottság “megfelelt”-re értékelne, melynek értelmében mindkét mentőcsoport 12 órán belül bevethető lesz rendkívüli esemény során. Ezzel Bács-Kiskun megyében már nyolcra növekedett (Solt, Dunapataj, Kunpeszér, Tass, Kunadacs, Apostag, Dunafalva, Dávod) a települési önkéntes mentőcsoportok száma.