Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!
Simon József, az EJF operatív igazgatója megnyitja a nyílt napot
A január 13-án délelőtt 10-kor kezdődő tájékoztatót Dr. Simon József, a Főiskola operatív igazgatója nyitotta meg, aki az EJF erősségeit, így a gyakorlatorientált oktatást, a szoros kapcsolatot a képzésekhez kötődő szakmai szervezetekkel, valamint a hallgató-központúságot emelte ki beszédében.
A duális képzésünk az építőmérnöki alapszakhoz kapcsolódik. Kötöttünk egy együttműködési megállapodást az Országos Vízügyi Főigazgatósággal, illetve a Területi Szervekkel, aminek értelmében a nálunk tanuló elsőéves hallgatók párhuzamosan valamelyik előbb említett szervezetnél a képzés folyamán gyakorlati feladatokat látnak el a mintatantervhez kapcsolódóan. Ez a képzési forma azért is előnyös a hallgatók számára a szakmai szempontok mellett, mert a főiskolai ösztöndíjak mellett plusz tanulmányi ösztöndíjban is részesülnek. Ennek összege minimálisan 63.000 Ft havonta, ami a minimálbér-változással magasabb is lehet a későbbiekben.
A duális képzés során szerzett szakmai tapasztalat nagy előnyt jelent a munkaerőpiacon, de az EJF-n végzett hallgatók azzal is számolhatnak, hogy a vízügyi ágazatban egyébként is jelentkező munkaerőhiány miatt, azok akik elkezdik ezt képzést, nagy eséllyel el fognak tudni helyezkedni diplomájuk megszerzését követően – fejtette ki bővebben kérdésünkre Simon József a hallgatók számára fontos információkat.
Az Eötvös József Főiskola két campusszal rendelkezik, a pedagógusképzés a Szegedi úton folyik, itt található a nagy rendezvényekre alkalmas sportcsarnok, az oktatás első lépéseit pedig a közeli gyakorló iskolában kezdhetik meg a pedagógusnövendékek. A Bajcsy-Zsilinszky úton a kollégium mellett könyvtár és laborok is a hallgatók rendelkezésére állnak.
A Főiskolához egy 2008-ban felújított 240 férőhelyes kollégium tartozik, ahová – mint a Hallgatói Önkormányzat elnökének, Baksi Adriennek előadásából kiderült – minden elsőéves hallgatót, függetlenül attól, hogy milyen távolságban él Bajától, felvesznek. Az elhelyezés kétágyas, 2×2 ágyas vagy három ágyas szobákban történik. Az érdeklődők a megnyitót követően ezt is megtekinthették.
Az EJF-en összesen hat alapszakra lehet jelentkezni, ezek pedig a következők: tanító nemzetiségi szakiránnyal vagy műveltségterület választással; óvodapedagógus nemzetiségi szakiránnyal; csecsemő- és kisgyermeknevelő; környezetmérnöki vízgazdálkodás vagy víztisztás-szennyvíztisztítás szakiránnyal; építőmérnöki területi vízgazdálkodás vagy vízellátás-csatornázás szakiránnyal és gazdálkodás és menedzsment logisztika, vállalkozásszervező vagy vízügyi közgazdász szakirányon.
Ezeken felül felsőfokú négy féléves képzés indul csecsemő- és kisgyermeknevelő asszisztens elnevezéssel, valamint több szakirányú szakmérnöki képzés is, de mesterszakok nincsenek a bajai intézményben.
Simon Józsefet arról is megkérdeztük, hogy hogyan lehet bekerülni a Főiskolára, mi kell ahhoz, hogy valaki felvételt nyerjen az EJF képzéseire.
Az alapszakokon jellemzően a minimális ponthatár kerül megállapításra, ebben a felvételi eljárási időszakban ez 280 pont lesz, egységesen a nappali és levelező munkarendben is, akár állami akár önköltséges formában szeretne tanulni az érdeklődő. Egyedül a gazdálkodás és menedzsment államilag támogatott formájánál kell egy magasabb határt, 460 pontot elérni.