2024. December 21. Tamás

Közélet

Mi kerül a bográcsba?

Antal Tibor | 2016. Július 08. 16:01:58 | Utolsó frissítés: 8 éve

Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

 

A Halfőző fesztivál előtt több belvárosi halboltba ellátogattunk, melynek elsődleges célja az volt, hogy hol milyen halat árulnak. Az árakban nagy különbséget nem láttunk (ponty 1000 – 1170 Ft/kg), és sajnos abban sem, hogy szinte mindenhol csak tavi pontyot lehet kapni (illetve afrikai harcsát), ami ugye nem ugyanolyan ízű mint a folyami, apróhalat pedig egyáltalán nem, köszönhetően a január 1-jén életbe lépett halászati törvénynek.

 

 

Azóta nem lehet halászni a Dunán, csak kishalász eszközökkel, melyekkel nem tudják ellátni a keresletet, így sem kárász, sem dévér, sem törpeharcsa, de még csuka sem kapható. Közben persze megy a propaganda, hogy egyen mindenki minél több halat, mert egészséges.

Nem kifizetődő az sem, ha a halboltok esetleg rabsicoktól vásárolnának apró halat, ugyanis folyamatosan mennek az ellenőrzések, és számlával kell igazolni, hogy honnan került a boltba a kínált portéka.

 

 

Miért is baj ez? Több oka is van, de hirtelen csak egyet említenénk: az egyik boltban előttünk egy úr egy 2.5 kilós pontyot vásárolt a holnapi halászléhez. Szeretett volna még néhány kárászt, mert még egy ponty már sok lett volna. Na erre most nincs lehetőség, maximum ha kifogja magának az ember a Sugóból vagy a Dunából. Vagy mondjuk ha valaki akar enni egy jó sült keszeget vagy kárászt, az is bukó.

 

Az afrikai harcsa is a Tisza mellől került Bajára

 

Egy hónappal ezelőtt a munka nélkül maradt dunai halászok egy csoportja tüntetett is  a Szentháromság téren, és átadták petíciójukat Zsigó Róbertnek a térség országgyűlési képviselőjének, aki ígéretet tett rá, hogy átadja Fazekas Mihály földművelődési miniszternek, hogy legyen megoldás. Mint a példa is mutatja, azóta nem sok minden változott.

 

A halászok  júniusi bajai tüntetése: