Közélet

Hogy legyen kedve inni a gyerekeknek

Antal Tibor | 2026. Augusztus 19. 11:44:53 | Utolsó frissítés: 4 perc

Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Ma délelőtt különös sajtótájékoztatóra hívták meg a média jeles képviselőit Baján a Szent Rókus Kórházba. A Csecsemő- és Gyermekosztályon ugyanis egy AquaStatio nevű okos vízautomatát adtak át. A készüléket a cég egyik tulajdonosa, Gótzy András mutatta be és adta át, a kórház részéről pedig Dr. Tóth Gábor főigazgató – főorvos, és Dr. Szegény Krisztina, osztályvezető főorvos köszönte meg. A felek mindjárt koccintottak is egyet a jeles apropó okán.

De mitől is lehet okos egy vízautomata? Mint az átadótól megtudhattuk, világszavadalomról van szó, amit le is védettek. A készüléknek ugyanis van egy ledes felülete, amin különféle érdekes, hasznos dolgok láthatóak, amik ösztönzik a gyerekeket, hogy minél többet használják.

Dr. Tóth Gábor megjegyezte, hogy urológusként tudja milyen fontos a megfelelő folyadék bevitel, a beteg gyerekeket sokszor mégis nehéz rávenni, hogy megfelelő gyakorisággal tegyék ezt, ezért is telitalálat az ötlet. A gép amúgy háromféle hőmérsékletű vizet tud szolgáltatni egyszerre, és egy cserélhető balon van benne.

És amit még ki kell emeljünk: a cég teljesen ingyenesen bocsájtotta a kórház rendelkezésére. Ezt azért tudják megtenni, mert különféle reklámok is fognak futni a kivetítőn, és ennek bevételéből tudják működtetni a vállalkozást. Mint megtudhattuk, az első a fővárosi Heim Pál Kórházban lett elhelyezve, és az eddigi tapasztalatok alapján nagy népszerűségnek örvend. De egy kis meglepetéssel is készült a cég az átadóra, hiszen egy doboz színes ceruzával, filctollal is készültek, ami szintén jól jött, hiszen a kórház gyermekosztályán ez is fogyóeszköz.

A cég tervei szerint a közeljövőben nemcsak kórházakban fognak elhelyezni ilyen okos vízautomatákat, hanem gyógyszertárakban is.