2024. 19. Ivó, Milán

Közélet

Három éves szerződés

Antal Tibor | 2016. December 16. 14:59:13 | Utolsó frissítés: 7 éve

A 2015-ös végén készült el a Petőfi – szigeti műfüves nagypálya, melyre már nagyon régóta vártak Baján a labdarúgás szerelmesei. Ugyanis a téli időszakban egyetlen megfelelő minőségű nagyméretű pálya sem volt eddig a térségben, ahol edzeni lehetett, valamint edzőmérkőzéseket játszani. A pályát a 2016-os évben a mellette lévő füves (bütykös), a Vasvári Pál utcai füves, és a Bencze István műfüves csarnokkal egyetemben a Bajai Sportkör Kft üzemeltette a sporttelep ingatlanjaival (kivétel a judoterem) egyetemben.

A műfüves pálya az egykori kitűnő bajai futballszakember, Rónai Sándor nevét kapta

A szerződés egy évre szólt, és a kötelező feladatellátás biztosításához az önkormányzat 18 millió forint támogatást nyújtott előfinanszírozás formájában, utófinanszírozásban pedig az 1-10 hónapra 1.232.263 Ft-ot.

A sportlétesítmények ingyenesen kerültek az üzemeltető üzemeltetésébe, kivétel ez alól a Bencze István műfüves csarnok, mely havi 152.400 Ft-ért.

Egy meccs a Bencze István műfüves csarnokban

Nos, az első próbaévvel a felek kölcsönösen meg voltak elégedve, így a csütörtöki testületi ülésen a képviselők megszavazták a szerződés 3 évvel való meghosszabbítását hasonló feltételek mellett. Kivétel, hogy a műfüves pálya mögötti résznek, mely 2016-ban a “senki földje” volt, és egész évben gazosodott, az üzemeltető elvállalta a karbantartását többlettámogatás nélkül. Mint Aranyos Dánieltől, a Bajai Sportkör Kft vezetőjétől megtudhattuk, a cél hogy ez a terület is rendezett legyen, de a hosszú távú elképzeléseikben akár egy 60×40 méteres edzőpálya megépítésére is lehetőség lenne itt.

A régi pálya labdafogó kerítése még meg van

A pályákkal kapcsolatos további hír, hogy január közepétől a műfüves pályán fogják megrendezni a Bácska kupa felkészülési tornát, melyre a megyei osztályokban szereplő csapatok nevezhetnek. A Petőfi – szigeti füves pálya felújítása pedig egy nyertes pályázatnak köszönhetően feltehetően tavasszal fog megkezdődni 103 millió forintból.