2024. November 28. Stefánia

Közélet

Érsekcsanádon tartotta utolsó ülését a vármegyei közgyűlés

Sajtóközlemény | 2024. Szeptember 27. 15:21:03 | Utolsó frissítés: 2 hónapja

Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

Érsekcsanádon tartotta az önkormányzati ciklus utolsó ülését a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés. Mint elhangzott: az elmúlt öt évben konstruktív munka zajlott a vármegye fejlesztése érdekében.

Érsekcsanád azon kevés kistelepülés közé tartozik, ahol az elmúlt évtizedben nőtt a népesség – jelenleg mintegy 3 ezren élnek itt. Erről Felső Róbert polgármester beszélt a közgyűlési tagoknak, bemutatva a nem csak lélekszámban gyarapodó Duna menti falut. Mint kiemelte, a magas születésszám nem független attól, hogy az itt élők erősen vallásosak – összesen 14 különböző felekezet működik a településen – és ebből fakadóan sok a nagycsalád, különösen a nazarénusok között.

A vendéglátói bemutatkozást követően Rideg László elnök számolt be a két közgyűlés között történtekről. Kiemelte: augusztus 15-vel különleges gazdasági övezetté nyilvánították a Paksi Atomerőmű területét, és az onnan befolyó helyi adóbevételek 37,5 százaléka Bács-Kiskun vármegyébe kerül a jövőben. Ennek 3 százalékát a vármegye önkormányzata bérre, 17 százalékát saját fejlesztésekre, 80 százalékát pedig a kormányrendeletben rögzített 29 település fejlesztésére kell fordítani – a korábbi Közép-Duna Menti Fejlesztési Tanács területén.

A napirendi pontok elfogadását követően Horváth Roland Károly ellenzéki frakcióvezető köszönetét fejezte ki az elmúlt 5 év konstruktív közgyűlési munkájáért. Hasonlóan fogalmazott dr. Skribanek Zoltán, a Fidesz-KDNP képviselőcsoport vezetője, aki hangsúlyozta, a politikai kultúra íratlan szabályait betartották a közgyűlésben, amely így a „béke szigete” lehetett ebben a ciklusban.

Érsekcsanád ajándékcsomagja mellett ezúttal a vármegye önkormányzatának ajándékát is átvehették a képviselők: Bács-Kiskun legjobb rosé és vörös bora mellett egy csomag „boldog lisztet”, egy Petőfi érmét és egy pólót.

A hagyományoknak megfelelően Rideg László elnök és a vendéglátó polgármester, Felső Róbert elültettek egy fát, amely a helyi Szabadidőparkban kapott helyet.