2025. 25. Pál

Kékfény

Főkapitányi elismerésben részesültek

www.police.hu | 2016. Március 21. 15:44:26 | Utolsó frissítés: 9 éve

Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!

 

 

A Kiskunhalasi Járásbíróság épületében 2016. március 16-án történt erőszakos cselekmény felszámolása során nyújtott kiemelkedő szakmai munkájuk elismeréseként négyen részesültek jutalomban.
 

Mohai Gábor a kép jobb szélén

 

Papp Károly rendőr altábornagy, országos rendőrfőkapitány nevében dr. Takács Tibor rendőr vezérőrnagy, bűnügyi országos rendőrfőkapitány-helyettes jutalomban részesítette Madácsi Károlyt, a Kiskunhalasi Járásbíróság gondnokát, Mohai Gábort aki történetesen bajai, a Halaspajzs Kft. biztonsági őrét, valamint a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság állományából Kertész Norbert rendőr törzsőrmestert és a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság állományából Letavecz Gábor rendőr főtörzsőrmestert. Az elismerések átadásán rész vett dr. Handó Tünde, az Országos Bírósági Hivatal elnöke.

 

Emlékeztetőül a a múlt héten történtek:

Fotó:Donka Ferenc


Lövöldözés volt a kiskunhalasi ügyészségen – Őrizetben a gyanúsított

    Budapest, 2016. március 16., szerda (MTI) – Emberölés előkészülete, lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés bűntette, valamint kényszerítés bűntette gyanújával őrizetbe vették azt a férfit, aki egy gépkarabélyból több lövést adott le szerda délelőtt a Kiskunhalasi Járási Ügyészség épületében – közölte a Legfőbb Ügyészség szóvivője este az MTI érdeklődésére.

 

    Fazekas Géza tájékoztatása szerint 18 óráig zajlottak a különböző nyomozati cselekmények, a Központi Nyomozó Főügyészség munkatársai nem csupán helyszínelést, de két házkutatást is tartottak. A férfi nem tett vallomást, a gyanúsítottat az esti órákban a bűnismétlés, valamint a szökés és elrejtőzés veszélye miatt őrizetbe vették.

 

   

 


   Fotó:MTI, Marjai János

A szóvivő az esetről azt mondta: a férfi nem sokkal 9 óra előtt jelent meg a bírósággal közös járási ügyészségi épületnél azzal a szándékkal, hogy megöli a vezető ügyészt. Magával vitt egy gépkarabélyt is egy papírdobozban, és  240 lőszer volt nála. Fegyverviselési engedéllyel nem rendelkezett.
    A férfi a biztonságiakkal közölte, hogy a vezető ügyészt keresi, a biztonságiak pedig azt válaszolták neki, várnia kell. Ezután, amikor át akarták vizsgálni, a papírdobozból kivette a gépkarabélyt, az egyik biztonsági őrre fogta, és felszólította, hogy vezesse őt a vezető ügyészhez.
    A biztonsági őr és a gyanúsított ekkor elindultak, ám egy bírósági alkalmazott közbelépése megakadályozta, hogy továbbhaladhassanak. Dulakodás alakult ki, ennek során dördültek el a lövések, a jelenlegi adatok szerint három. Végül az épületben más okból tartózkodó rendőrök segítségével sikerült az elkövetőt lefegyverezni.
    A gyanúsított nem jutott fel az épület második emeletére, ahol az ügyészség található, a dulakodás során legurult a lépcsőn.
    Fazekas Géza az MTI-nek arra a kérdésére, hogy a történtek miatt megerősítik-e az ügyészségi épületek védelmét, azt mondta: a konkrét esetben megfékezték a gyanúsítottat, egyedi és extrém esetről van szó. Hangsúlyozta: számos esetben az ügyészség és a bíróság egy épületben található, a jelen esetben is a bíróság gondoskodott a biztonságról az ügyészséggel együttműködésben. Hozzátette: kisebb ügyészségek esetén is biztonsági berendezésekkel védik az ott dolgozókat.
    Az ügyészség továbbra is igyekszik biztosítani, hogy illetéktelenek ne tudjanak bejutni az épületekbe – tette hozzá Fazekas Géza.
    Handó Tünde, az OBH elnöke a Szekszárdi Törvényszék összbírói értekezlete előtt tartott sajtótájékoztatón úgy reagált a támadásra: “amikor Trócsányi László igazságügyi miniszter azt mondta, hogy a jogállam álló csillaga a bírói függetlenség, ezzel kötelezettséget vállalt arra is, hogy védelmet nyújt a bíróságok számára. Azt gondolom, elérkezett az ideje annak, hogy ezt a védelmet akár jogszabály-módosításokkal is kinyilvánítsa a magyar törvényhozás”.
    Kérdésre válaszolva kifejtette: az Alkotmánybíróság határozata lehetőséget ad arra, hogy ne a bíráknak kelljen – magánvádlóként – feljelentést tenniük, hanem az államnak, amikor az ítélkezéssel kapcsolatban támadás éri őket.
    Ekkor a bíróságot mint az államszervezet részét támadják, és az államnak kellene többletvédelmet nyújtania  – fűzte hozzá.
    Bicskei Ferenc, az Országos Bírói Tanács (OBT) tagja a Szekszárdi Törvényszék szerdai összbírói értekezlete előtt tartott sajtótájékoztatón elmondta, a férfi olyan ügyfél volt, aki többször panaszkodott, de eddig csak nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illette a bíróságot, amely mindig udvariasan válaszolt neki.
    A HalasInfo.hu információi szerint a támadó Téglás Pétert, a kiskunhalasi vezető ügyészt akarta megölni. A portál cikke szerint Téglás Péter a támadás után a helyszínen azt mondta, “a biztonsági őr és ő maga is ünnepelhet, mert újjászülettek”.

 Az MTI tudósítója úgy értesült, három éve a támadónak egy házilag gyártott csőbomba robbant fel kezei között saját fészerében. A baon.hu portál akkoriban azt írta a Kiskunmajsához közeli tanyán élő férfiról: “a gerince miatt leszázalékolt B. Jánost többen különc természetű embernek ismerték a környéken, akivel hamar vitába lehetett keveredni”.
    A 42 éves lövöldöző tavaly korrupcióval és az ügye eltussolásával vádolta meg a vezető ügyészt a Facebookon.