Gyorsan szeretnél értesülni a Sugópart híreiről? Csatlakozz hozzánk! Klikk, és like a Facebookon!
A beépített tűzjelző rendszer tűzjelzést adott. Szeptember a tűzmegelőzés hónapja, ezen apropóból szeretné a Bács-Kiskun Megyei Tűzmegelőzési Bizottság a jó példákat is megosztani az állampolgárokkal és a létesítmény fenntartókkal. A jelen eset követendő példa arra, hogy egy jól működő rendszer az emberi élet és az anyagi javak megóvását szolgálja.
|
Az Országos Tűzvédelmi Szabályzat hatályba lépésével a tűzátjelzésre vonatkozó szabályok megváltoztak, a belügyminisztériumi rendelet szerint: „Ha a beépített tűzjelző berendezés, beépített tűzoltó berendezés állandó felügyelete a tűzjelző vagy oltásvezérlő központ jelzéseinek automatikus átjelzésével a létesítményen kívül kialakított állandó felügyeleti helyre, távfelügyeletre történik, a távfelügyelet köteles a tűzátjelzést az első fokú tűzvédelmi hatóság által meghatározott, a katasztrófavédelmi szerv által felügyelt helyre elektronikus úton továbbítani.” Kiemelt feladat, hogy a tűzjelzés a lehető legrövidebb idő alatt, késedelem nélkül eljusson a katasztrófavédelem műveletirányítási központjába. Amikor az elektronikus tűzátjelzések befutnak a katasztrófavédelmi igazgatóság műveletirányítási ügyeletére, megtörténik a szükséges erők és eszközök riasztása. Komoly és nagy odafigyelést igénylő feladat, hiszen a gyors tűzoltói beavatkozással emberi életek és komoly anyagi javak menthetők meg.
Csütörtökön este, a számítógépes tűzjelzést követően a bajai hivatásos tűzoltók négy tűzoltógépjárművel rövid időn belül a helyszínre kiérkeztek. A tűzoltás vezetője megkezdte a felderítés, melynek során megállapította, hogy a sebészeti részleg két helyisége füsttel telítődött. A további átvizsgálás során feltárta, hogy a részleg egyik röntgen gépének monitorja okozta a füstöt. Az épületben a tűzjelző rendszerek működtek, tűzgátló ajtók lezárták az érintett részleget, a létesítmény többi része nem telítődött füsttel. A kórház kiürítésére nem volt szükség. Személyi sérülés nem történt. Ez az eset jó példa arra, hogy amennyiben a tűzvédelmi berendezések az épületben rendeltetésszerűen jól működnek – rendszeresen karbantartottak -, akkor ellátva feladatukat nagymértékben hozzájárulnak az emberi élet es az anyagi javak megóvásához.
Forrás: bacs.katasztrofavedelem.hu |