2024. 26. Ervin

Nébl Martin szögletből rúgott gólt

Antal Tibor | 2017. Március 25. 20:06:12 | Utolsó frissítés: 7 éve

Szombaton a megyei I.osztályú labdarúgó bajnokság 20. fordulójában a Bajai LSE az Akasztót fogadta. Ez volt az első tavaszi hazai mérkőzés, amit a bajaiak nem a Petőfi – szigeti műfüvesen, hanem a Vasváriban játszhattak le. A találkozó hazai rohamokkal kezdődött, ám hiába alakítottak ki több helyzetet is az az első 25 percben, nem tudtak a kapuba találni. És ahogy lenni szokott az első valamire való vendég támadásból megszerezte az Akasztó a vezetést. A 26. percben Halász László bolondította meg a védőket, majd a labda Bajusz Patrik elé került, aki higgadtan belsőzte be a bal alsó sarokba. 0 – 1

Bajusz Patrik

A 27. percben kényszerű hazai csere történt, ugyanis a sérült Szádeczky Zalánt  Rácz Ferenc váltotta. A gól alaposan felébresztette a kék – sárgákat, hiszen 5 perc múlva Nébl Martin eresztette el félelmetes balosát, amibe Németh Zsolt kapus csak beleérni tudott, majd rá 2 percre Holczer Csaba adott pazar beadást Nagy Elődnek, aki közelről bólintott a kapuba 2 – 1

A gólpassz előtti pillanat

Az első félidő hajrájában Nébl beadását Rácz Ferenc tovább csúsztatta, a hosszún pedig ismét Nagy Előd érkezett, aki közelről bepasszolta a zsugát 3 – 1

A második félidő vendég góllal kezdődött. Az 50.percben egy szögletet követő kavarodás után Megyes Mihály eszmélt leggyorsabban, aki közelről a hálóba pofozta a labdát. 3 – 2

Megyes Mihály

Sokáig nem örülhettek a vendégek, hiszen 3 percre rá Nébl Martin kiugrását követően a kapust is kicselezve passzolt a hálóba 4 – 2

Az 57. percben Nagy Előd 11 méterről okosan tekert a kapu bal oldalában, ezzel önmaga harmadik, csapata ötödik gólját megszerezve. 5 – 2

Nagy Előd harmadik gólja

A találkozó legszebb gólja azonban Nébl Martin nevéhez fűződik, aki a 64. percben szögletből vette be Németh Zsolt hálóját, beállítva ezzel a végeredményt. 6 – 2

A találkozó krónikájához tartozik még, hogy a 85. percben Gazsi Jánost könyöklésért Tamás Roland játékvezető kiállította, így a hazaiak 10 emberrel fejezték be a mérkőzést.

A lefújás előtt még heves szócsata alakult ki a két csapat játékosai között, amibe még a vendégek edzője is bekapcsolódott. A  szokásos “nagy király vagy a megye 1-ben”, illetve “maradjál már 6 van a szákban” mellett újdonságként elhangzott az egyik vendégjátékostól az “úgyis mindegy, jövőre már nem lesztek” mondat – utalva ezzel arra, hogy a BLSE honlapja a héten arról számolt be, hogy jövőre nem indít felnőtt csapatot.