2024. 26. Ervin

Faldum 23. Japánban!

Lőrinczi Csaba | 2015. Május 18. 12:55:32 | Utolsó frissítés: 9 éve

Yokohama adott helyszínt az olimpiai kvalifikáció jegyében zajlott viadalnak. Győzött a spanyol Javier Gomez, míg a második helyen a brit Alistair Brownlee végzett, a harmadik pedig a spanyol Mario Mola lett. Három magyar triatlonista indult Yokohamában: Faldum Gábor 23. lett, Tóth Tamás a 30., míg Vanek Ákos a 40. helyen végzett.

ITU World Triathlon Series, Yokohama (Japán)

… 40 Vanek Ákos HUN 1:50:32

Faldum Gábor beszámolója a yokohamai WTS-versenyről: – Az elmúlt hétvégén Yokohamában álltam rajthoz a soron következő WTS-versenyen. Ezzel meg is kezdődött a második esztendő a kvalifikációs időszakban, mely a 2016. május 15-i hétvégével zárul. Egy bő 6 hetes otthoni felkészülés után jó állapotban érkeztem Japánba. Olimpiai táv, neoprénes úszás és nagyon technikás kerékpáros pálya, körönként több mint 20 kanyar, útszűkület, bóják jellemezték a pályát.

A jobb oldalt választottam a tuti biztos spanyol sor mellé. Hamar ki is úsztam a szélére, ahol békében tempózhattam. Az első körben a 36. helyen vetettem magam ismét a habok közé, majd életem úszásával a 23. helyen rohantam depózni. A kerékpár első négy körében nagy volt a hajtás amíg fel nem értünk a 8 fős szökevény sorra. Amint megvoltak a mezőny eleje mintha behúzta volna a féket és egy kilométeren belül szinte mindenki együtt volt ismét. Én próbáltam a biztonságra törekedni, befejezni a versenyt. Leszállás viszonylag hátul sikerült, de nagyon figyeltem, hogy ne kezdjem el nagyon a futás elejét. Végig jó érzésem volt, a 3. körben engedtem el egy sort, amit így utólag bánok, de az utolsó körre meg tudtam újulni, aminek örülök. Végül – értékes pontokat gyűjtve ismét – a 23. helyen végeztem.