| 2014. Október 08. 14:27:42 | Utolsó frissítés: 10 éve

Nemesnádudvar – Érsekcsanád 3 – 0 ( 1 – 0)

Nemesnádudvar: Wittmann- Vinter Z., Magyari, Keresturi (Sziegl 69.), Lentner (Jagicza 81.), Harsányi, Melcher M., Schmidt (Melcher D. 82.), Erdélyi (Kovács G 46.), Vinter B, Tusori (Kovács A 82.)

Érsekcsanád: Hofbauer- Neszvecskó, Taba Z., Novotnik B., Novotnik F., Hamvas (Tamaskó 69.), Snyehola, Taba B.,Szarka, Varga, Kotróczó

Edző: Tamaskó Attila

Gólszerzők: Schmidt 41.,Turosi 69.,Schmidt 78.

Sárga lap: Vinter Z, Harsányi, Melcher M.,Erdélyi ill. Hofbauer, Snyehola, Novotnik F., Novotnik B., Hamvas, Tamaskó, Neszvecskó

Hazai rohamokkal kezdődött a találkozó, míg a tartalékos csanádiak nem igazán tudtak eljutni Wittmann kapujáig. Igazi helyzetei a nádudvariaknak is csak a játékrész második felében kezdtek adódni. Érett a gól, de valahogy nem volt minden az igazi, a befejezéseknél csak a legritkábban kellett Hofbauernak védeni.

Aztán a 41. percben Schmidt ugrott ki a jobb oldalon és higgadtan passzolt el a kissé tétován kijövő csanádi kapus mellett 1-0!

A  szünetben alapos fejmosást kaphattak a vendégek, mert egy jóval támadóbb felfogású csapat jött ki a 2. félidőre. Tamaskó Attila csapata többször is egyfajta kapu előtti kavarodást okozott, de vagy blokkolt valaki, vagy rossz megoldást választottak játékosai, vagy a kapus védett, de  a gól nem akart össze jönni. Ellenben a másik oldalon állandóan benne volt, hogy Schmidték megszerzik a második találatot is ami eldöntheti a 3 pont sorsát. Így is lett. Igaz a 69. percben  Tusori egy szöglet után hatalmas kapushibát követően közelről volt eredményes. 2-0!

Innentől kezdve csak a hazai győzelem aránya volt kérdéses. A csereként beállt Sziegl többször átfűzte a védelmet, és a 78. percben lézer pontossággal varázsolta a labdát a hosszún érkező Schmidt lábára aki közelről nem tudott hibázni.3-0!

A hajrában több nagy hazai helyzet kimaradt, de így valószínű jó volt a hangulat a falu legnagyobb ünnepén.

Összességében még ha nem is túl jó játékkal, de megérdemelt nádudvari győzelem született egy tartalékos Érsekcsanád ellen.