2024. 19. Emma

Három szabadrúgás gól Baján

Antal Tibor | 2017. Április 09. 10:01:01 | Utolsó frissítés: 7 éve

Nagy Elődöt nehezen tudták tartani

Szombaton a megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 22. fordulójában a Bajai LSE a Jánoshalmi FC-t fogadta a Vasváriban. A találkozó hazai rohamokkal kezdődött, ennek ellenére a 10. percben a vendégek szerezték meg a vezetést. Kárász mélységi passzát követően Gáspár Adrián törhetett kapura középen, aki elgurította Mucsi mellett a labdát 0 – 1.

Vedelek Zoltán harca Szádeczky Zalánnal

Gyorsan jött a válasz. egy percre rá egy szöglet utáni kavarodásnál Rácz Ferenc eszmélt leggyorsabban, és a hálóba pofozta a labdát 1 – 1.

A 29. percben már a Bajánál volt az előny. A gól ismét szöglet után következett, a kipattanót Bajnok Noel vette le, majd bebombázta a hálóba. Ez volt a 16 éves játékos első gólja a BLSE felnőtt csapatában. 2 – 1

A virágzó a cseresznyefa jó háttér volt

Az 53. percben Nébl Martin 18 méterről bal oldalról  végezhetett el szabadrúgást, és mesterien tekerte be. 3 – 1

A 62. percben ismét Martin állhatott a labda mögé ezúttal 20 méterről középről. Az eredmény ugyanaz lett. 4 – 1

Az Gieszinger Ferenc korábbi sérülések miatt az utolsó fél órára hozta be a meghatározó emberek közül Jeszenszkyt és Kisát is, és ők új lendületet tudtak adni a Jánoshalmának. A 61. percben a csapatkapitány Kovács Máté végezhetett el szabadrúgást 17 méterről a szétugró sorfal között a hálóba bombázott 4 – 2

Kisát gyakran két bajai sem tudta megállítani

Több gól azonban a hátralévő fél órában már nem született, a BLSE megérdemelten tartotta otthon a 3 pontot.

Értékelések:

Gieszinger Ferenc nyilatkozatával ellenben a Jánoshalma legközelebb szombaton a KHTK otthonában lép pályára, míg a BLSE Lajosmizsére látogat.

Szintén szombati eredmény: Kecskeméti LC – Soltvadkerti TE 6 – 1 (1 – 1)