2024. 29. Gedeon, Johanna

Faldum bravúr Yokohamában

Mogyi SE | 2017. Május 16. 07:48:07 | Utolsó frissítés: 7 éve

A helyszín Japán, Tokió “külvárosa”, Yokohama volt. Gábor egy héttel ezelőtt Kínában “melegített” egy világkupa 8. hellyel és onnan utazott át Japánba ázsiai túrájának második és egyben befejező állomására. Világkupa után ezúttal WTS (World Triatlon Series) futam, a triatlon legerősebb sorozata a Világbajnoki széria. Hiányzók természetesen voltak, de a mezőny erősségére nem lehetett panasz, indult rió ezüst és bronzérmese az angol Johnatan Brownlee és a dél-afrikai Henri Schoeman (az aranyérmes Alister Brownlee hosszabb távra váltott, így idén kicsit hiányzik a mezőnyből), a tavalyi Világbajnok spanyol Mario Mola valamint bronzérmes Fernando Alarza és a szintén spanyol 5-szörös világbajnok és London olimpiai ezüstérmese Javier Gomez, csak hogy a legerősebbeket említsük.

Az időjárás nem volt kegyes a mezőnyhöz, szakadó esőben és hidegben álltak oda az 1500m-es úszáshoz. Gábor 30 mp-es hátrányban fejezte be az úszást az elsőhöz képest, szakadás nem volt így még a hosszú első bolyban kezdte meg a 40 km-t, melyre kicsit sem csillapodott a szakadó eső.  A pálya kilenc 4,5km-es körből állt rengeteg zebrával térkővel tarkítva, melyben kb 20 kanyar volt. Az elejétől nagy volt a tempó és sorra fogyatkozott az élmezőny, sokan nem bírták el az első 3 kör tempóját, de később is voltak leszakadók valamint kisebb bukások. Az utolsó km-en esett Bronwlee is, aki később a bringáját a hátán vitte a depóba és befejezte a versenyt. Gábor végig a boly elején haladva minden problémát kikerülve a 25 fős boly elején szállt le a kerékpárról és ismét gyors depózással az első helyen kezdte a futást. Egyből felvette a ritmust az elejével. Az első körig haladt az elejével, majd 2,5km után az első 4-es eltávolodott egy kicsit és Gábor az orosz Polyanskival az 5-6 helyen futott egy kört. Őket féltávnál érte utol Gomez vezetésével egy 4  fős csoport és együtt is kezdték meg az utolsó kört. A dán Shilling indult először kicsit megrángatva a csoportot melyről Gábor egy kicsit lemaradt és a végén hiába szedte össze magát jobban sajnos előrébb már nem jutott és maradt neki a nagyszerű 10. helyezés. Ez a helyezés pályafutása legjobb eredménye a sorozatban, először törte át a top 10-es határt, habár az elmúlt 2 évben már sokszor közel járt hozzá.
Most utazás haza, pár hét itthon egy hazai versennyel és felkészüléssel a következő WTS futamra, Leedsre.