2024. 18. Andrea, Ilma

Elvitte a Halas a pontokat Bajáról

Antal Tibor | 2017. Március 05. 08:10:56 | Utolsó frissítés: 7 éve

Szombaton a labdarúgó megyei I.osztály rangadóján Rónai Sándor Műfüves pályán a Petőfi- szigetben fogadta a Bajai LSE a Faddikorr Kiskunhalast. Baja, Halas, már csak egy csukafejes hiányzott volna egy jó halászléhez. Viccet félretéve mind két oldalon volt egy nagy hiányzó. A bajaiaknál a góllövőlista második helyezettje Nagy Előd, aki múlt héten begyűjtötte ötödik sárga lapját, míg a vendégeknél Daniel Gomez Mesa.

A találkozót a halasiak kezdték jobban, de Amariutei elől sikerült felszabadítania az utolsó pillanatban Csengőnek. Ezt követően mind két oldalon egy laposan beadott labdát ügyetlenkedtek el ajtó – ablak helyzetben. A Baja játszott mezőnyfölényben, a halasiak pedig kontrákra apelláltak, de időnként feltolták a védelmüket egészen a BLSE tizenhatosáig, sőt a keménységtől sem riadtak vissza, amivel a hazaiak nem tudták felvenni a versenyt.

A mérkőzés videó összefoglalója:

Több helyzet adódott mind két oldalon, a  gólra azonban  60. percig kellett várjunk. Ekkor egy szenzációs kontrát vitt végig a Faddikorr. A labdaszerzés után Amariutei futtatta a jobb oldalon Csákit, kinek lövése kijött Mucsiról éppen Tandari Zsolt elé, aki a hálóba pofozta azt. 0 – 1

A 69. percben ismét robogott a halasi gyors. Ezúttal Sorin Amarutei tört ki a leshatárról, és lefutva védőjét a kapust is kicselezve a hálóba passzolt. 0 – 2

Mielőtt azonban megnyugodhattak volna a vendégek, Nébl szögleték az előrehúzódó középhátvéd Jenei László stukkolta a hálóba a 72. percben. 1 – 2

Sőt, pár perc múlva ismét ugyanez volt a leosztás, ám Jenei fejesét ezúttal kivágták a gólvonalról. A hajrában még eldönthette volna a három pont sorsát a Halas, ám egy labdaszerzést követően hiába adott remek labdát Amariutei a csereként beállt Burszki Zoárdnak, lövése a felsőlécen csattant, a kipattanóból leadott lövést pedig Csengő védte önfeláldozóan. A meccset ennek ellenére 2 – 1-re a Kiskunhalas nyerte, amivel 3 pontra megközelítette a Baját.

Bajai LSE – Faddikorr Kiskunhalas 1 – 2 (0 – 0)